Dječja skupina TIGRIĆITIGRIĆI

U našu skupinu je stiglo devet novih Tigrića.
Stigli su sa suzama
koje su brzo presušile
kao da ih nikad nije ni bilo.
A, što se sa suzama tako brzo zbilo!?
Pretvorile su se u
graju, ciku i smijeh,
u igru i zabavu,
otkrivanje novih prostora,
upoznavanja novih prijatelja
i stjecanje vještina.
Sad nas je opet dvadeset
četrnaest dječaka i šest djevojčica.
Glasni su svi zajedno
da se naši glasovi čuju
skoro sve do Dražica.

Postali smo jedna vesela grupa
lijepo se slažemo
nema tuče
nema svađe
svatko nešto
lijepo nađe.
Nešto netko crta
nešto netko slika
netko lego
uredno slaže.
Tako nama dani teku,
a za sve
malo veće koji se za školu
spremaju odgajatelji zadatake imaju.
Pisanje, rezanje i malo matematike
zadaci razvesele male i velike.
Dok se soba posprema
tu zabušavanja nema.
Svaka stvar je na svome mjestu ,
soba bude prava apoteka.
Sutradan nas sve uredno dočeka.
Puno toga smo toga do sad naučili
pa smo jako zadovoljni postali.

Pozdravljaju vas veseli Tigrići i njihove odgajateljice Zora Juretić i Ana Grubišić

MJEŠOVITA SKUPINA „TIGRIĆI“

Veseli i razigrani Tigrići ovu pedagošku godinu broje dvadesetero djece vrtićke dobi od 3 godine do 6  godina.

Prošlogodišnje „Loptice“ i dvoje novih prijatelja ,ove godine ,odlučili su postati Tigrići pa smo ih rado primili  kako bi i oni postali  hrabri i snalažljivi Tigrići.

Stoga ,smo tokom  9.mj. udružili snage,raširili ruke prijateljstva i zajedništva kako bi se osjećali sigurno i sretno sa novom družbom.

I uspjeli smo!

Kada se je  grupa  povezala , prijateljstvo i potpora zavladali, aktivnosti su mogle započeti!

Tako smo tokom  mjeseca listopada obilježili Dane kruha i  vrtićem širili  miris slasnih buhtlica,  Dane jabuka zasladili voćnim sokom, pozdravili jesen,pogledali uvijek zanimljivu prezentaciju Taewondoa Grobnik-Čavle i plesne skupine Dance Queen Kraljevica,

uživali u predstavi pod vodstvom vrijednih i maštovitih odgajateljica D.V.Čavlić  nazvanom „Ogledalce“ te povodom Dana štednje posjetili Erste banku Čavle.

Mjesec listopad je proletio kao lišće nošenom vjetrom i eto nam mjeseca studenoga!

Studeni je donio  predstavu „Oblak i cvijet“   u  Gradskom kazalištu lutaka ,obilježili  Međunarodni dan dječjih prava kroz  Dječji memorandum i Konvenciju o pravima djeteta i,otvorili Centar ambulante,Voćarne,Likovni atelje,itd.

I eto nam najdražeg mjeseca, mjeseca prosinca!

Prosinac je mjesec kad imamo najviše događaja,pa je tako bilo i ove godine.

Odgajateljice D.V.Čavlić opet su krenule u „akciju“ i postavile predstavu „Snješko Bijelić i Sv.Mikula“ te  priredile  djeci    iznenađenje –dolazak Sv.Nikole sa poklonima.   Sreći nije bilo kraja!!

U Domu kulture Čavle pogledali predstavu „Cvrčak i mrav“ ,posadili pšenicu,okitili vrtić,pripremili poklone za Božić , poslušali Božićni koncert , družili se sa roditeljima na Božićnoj radionici i sudjelovali na Božićnom sajmu humanitarnog karaktera,širili ljubav i veselje.

Još se nismo ni odmorili već su stigle maškare i naš vrijedni  domar Nikola Kolja pokazao nam je „Europske maske i Grobničke dondolaše“,zanimljivu prezentaciju punu „strašnih „ maski zvončara iz cijeloga svijeta.

Najdraži su ipak naši Grobnički dondolaši pa sa dolaskom malih i velikih dondolaša iz Udruge Grobnički dondolaši maškare su mogle  početi. U vrtiću smo pleseli svaki tjedan pod novim maskama ,a na Riječkom karnevalu sudjelovali kao „Kockići“.

Mjesec veljaču i ožujak obilježili smo kroz različite aktivnosti za Valentinovo ,Dan žena,Dan očeva ,Uskrs te svašta naučili  o ljudskome tijelu i organima sa našom zdrastvenom voditeljicom, pogledali predstave“Palačinka mog života“ GKL i  Teatar Naranča iz Pule „Priče za laku noć“,odradili evakuacijsku vježbu sa vatrogasnom postrojbom iz DVD Čavle.

Učili i pozorno slušali na preventivnoj radionici „Vidi i Klikni“ Autokluba Rijeka kako bi se znali bolje pripremiti za odlazak u  školu i bili svjesniji opasnosti prometa .

Krajem mjeseca travnja sudjelovali na Zelenoj čistki, obilježili Tjedan zdravlja kroz različite teme o zdravlju,zdravoj prehrani,mirisima, okusima…,

a na radionici sa roditeljima posadili  cvijeće i šarenim bojama   uredili  vanjski prostor vrtića.

Veselimo se  izletu u izletište „Šumska bajka“ u Lič i svim druženjima koja nas očekuju tokom toplijih nadolazećih dana kao i oproštaju od  budućih školaraca

Alise,Noe ,Dominika F.,Emila,Nicolasa,Jakova i Dominika L. .

Na  samome kraju moramo reći VELIKO HVALA svim roditeljima na podršci i suradnji kroz cijelu godinu.

Puno pozdrava šalju veseli Tigrići  i odgajateljice!

Odgajateljice:  Zorka Juretić, Mia Gulin,Ana Grubišić