Dječja skupina SKAKAVCIŽABICE

Mi smo skupine „Skakavci“ i „Žabice“. Mješovite smo skupine od 3 do 6 godina. Uključeni smo u redoviti program obogaćen sportom. Razvijamo motorička znanja i vještine kroz svladavanje osnovnih tehnika pojedinih sportova : atletike, odbojke, nogometa, gimnastike, rukometa… Redovito vježbamo uz trenera i educirane odgajatelje. Boraveći u prirodi pokazujemo snažno zanimanje za okolinu (životinje, biljke, utjecaj ljudi na prirodu) što nas potiče na rasprave, istraživanje, postavljanje raznih pitanja, traženje novih znanja. Sportske aktivnosti nam nisu usmjerene na stvaranje budućih sportaša, već na poticanje optimalnog razvoja motoričkih potencijala djece. Osim zadovoljavanja biološke potrebe djeteta za kretanjem, sportskim aktivnostima nastojimo održavati i unapređivati zdravlje djece te njegovati zdrav stil života, imajući u vidu ukupnu dobrobit za dijete (osobnu, tjelesnu, emocionalnu, socijalnu i obrazovnu).

Započeli smo i likovno izražavanje crtaćih, slikarskih, kiparskih i grafičkih tehnika koji će nam pomoći u izradi sportskih poticaja za naše vježbanje. U skupinama „Skakavci“ i „Žabice“ provoditi ćemo i mini projekt „ zanimanja“. Cilj projekta je upoznati glavna obilježja pojedinih zanimanja. Voljni smo ugostiti ljude koji su spremni odvojiti malo slobodnog vremena za predstavljanje svoga zanimanja i iskustva. Posjetiti ćemo i radna mjesta u svom zavičaju.

Pratite nas uz našu himnu:
VJEŽBAJ I SKAČI,
ŽVAKU NE ŽVAČI
BACAJ LOPTU I
UŽIVAJ U SPRTU.

VAŠI „SKAKAVCI“ I „ŽABICE“
SA ODGAJATELJICAMA:
Branka, Gorana, Nataša i Martina

ŽABICE I SKAKAVCI

Žabice i Skakavci nastavili su sa projektom zanimanja. Prema interesu djece i našim zapažanjima oformili smo slijedeće centre: vatrogasci pčelar,frizer poštar, centar modnog kreatora u sklopu maškaranog centra. Svakodnevnim razgovorima vezanim uz temu zanimanja pobudili smo dječju maštu, a njihovi odgovori bili su zanimljivi. Posjetili su nas : pčelar, cvjećar, pekar. Skupine su išle u posjet vatrogascima, pošti, voćarni, banci. Igre u oformljena centrima djeci su zanimljive i vlada veliki interes za boravak u njima.

Za vrijeme blagdana organizirali smo druženje sa roditeljima uz predstavu „Bijeli snješko“. Lijepo smo se zabavili i poveselili.

Započeli smo I sa pripremama za školu sa djecom koje su ove godine školsko obveznici. Pripreme provodimo kroz usvajanje životnih vještina, rješavanju radnih listova, grafomotoričkim vježbama.

U skupinama se provodili i sport preko udruge „ Mići sportaši“ sa trenerom Markom Crnkovićem. Svakog mjeseca djeca se upoznaju sa jednim sportom kroz zanimljive igre, poligon, vježbe. Do sada su se upoznali sa atletikom, gimnastikom, košarkom, odbojkom, rukometom. Djeca vrlo rado sudjeluju u sportskim aktivnostima. Nastavite nas pratiti uz našu himnu:

VJEŽBAJ I SKAČI,

ŽVAKU NE ŽVAČI.

BACAJ LOPTU

I UŽIVAJ  U SPORTU.

Vaši Skakavci i Žabice sa odgajateljima: Branka, Gorana,  Martina i Nataša

Međusobna suradnja u odgojno obrazovnom radu naših skupina i u ovom periodu je bila uspješna. Obogatili smo ih posjetama, izletom i suradnjom s roditeljima. Ovo je godina istraživanja zanimanja, te smo iskoristili mogućnost cjelodnevnog izleta i posjetili Minipolis u Zagrebu.

Cilj izleta: upoznati glavna obilježja

zanimanja

Zadaci:

- razvijati  djetetovu  svjesnost o važnosti određenog zanimanja

-razvijati sposobnost uočavanja odnosa  i veza među ljudima

- stjecanje iskustva o uzročno- posljedičnim vezama ( istraživanje,  isprobavanja, pretpostavljaju, uočavanju uputa u kojima se nešto mijenja, načelo rada)

- razvijanje i promicanje pozitivnih vrijednosti, učenje poštivanju različitosti

- poticati radoznalost prema određenom zanimanju

Suradnja s roditeljima je bila uspješna. U ožujku smo organizirali radionicu u kojoj smo izrađivali poticaje za vanjski i unutarnji prostor. Razmjenjivati smo ideje s ciljem stvaranja poticajnog okružja za igru i učenje.

Cilj radionice: opušteno i zajedničko druženje roditelja, djece i odgajatelja, te izrada igri za vanjski i unutarnji prostor.

U našem vrtiću organizirana je radionica HAK-a u kojoj su sudjelovali naši predškolci. Cilj je bio usvajanje praktičnih informacija, spoznaje i znanje o sigurnom ponašanju u prometu.

U travnju smo posjetili vulkanizerski obrt na Krenovcu.

Cilj posjete: upoznavanje sa zanimanjem  vulkanizer, proširivanje postojećih i stjecanje novih znanja.

Djeca su tom prilikom razgledala viljuškar, upoznala se s opremom kojom radi vulkanizer, razgledala hotel za gume.

Ovim putem se zahvaljujemo našem Jakovu i njegovim roditeljima koji su nas jako lijepo ugostili i prenijeli nam svoja znanja.