Dječja skupina PČELICEPČELICE

Skupina Pčelice prava je košnica sa 21 saćom. Sve naše Pčelice vesele su radilice, ništa im nije teško i sve ih veseli.

Nakon godišnjeg odmora okupilo se staro društvo, svi se već poznaju i odlično surađuju.

U našoj skupini provodimo fleksibilnost odgojno-obrazovnog rada, uvažavamo individualne potrebe svakog djeteta te najveći naglasak dajemo djetetovom socio-emocionalnom razvoju te razvoju ličnosti.

Pčelice vole istraživati pa smo ove godine prateći njihov interes započeli s aktivnostima vezanim za dinosaure koje planiramo provesti kroz sve centre aktivnosti.

Zajedno sa skupinom Leptirići sudjelujemo u aktivnostima na temu "Zanimanja" te s njima planiramo zajedničke odlaske u kina, kazališta, izlete i ostala društveno-kulturološka događanja koji su nam važni radi ostvarivanja postavljenih ciljeva.

U proteklom razdoblju osmislile smo cijeli niz aktivnosti, kao nastavak onih kojima su se djeca već bavila, i koje zadovoljavaju njihov interes za teme: dinosauri, životinjski svijet te, u zadnje vrijeme, za zanimanja i djelatnosti ljudi. Osmislile smo, formirale i obogatile centre za igru, istraživanje i stvaranje.

Svjesne da se najbolji rezultati postižu kada je rad usmjeren na komunikaciju vrtić- dijete- okolina, aktivnosti smo temeljile na izravnim iskustvima djece u praktičnim, životnim situacijama. Surađivale smo s roditeljima i vanjskim suradnicima tako što su sudjelovali u aktivnostima predstavljajući vlastito zanimanje. U posjeti su nam bili: liječnica, medicinska sestra, pčelar, tatoo majstor, a jednog smo roditelja posjetili na njegovom radnom mjestu-  u Vatrogasnom domu Rijeka.

Planirane zadaće su bile:

- obogatiti područja za imitativne igre liječnika, slastičara, frizera;

- izraditi  razne pokrivaljke, umetaljke, društvene igre na temu zanimanja;

- organizirati i realizirati izlet u Minipolis;

- s djecom provesti razgovor/ diskusiju o doživljenom;

- istražiti koja su to zanimanja koja izumiru;

- prikupiti i koristiti literaturu, fotografije, dokumentarne filmove.

U planu  imamo:

- suradnju s roditeljima- frizerkom i i kozmetičarkom;

- sklopove aktivnosti na temu životinjskog svijeta obogatit ćemo odlaskom u Prirodoslovni muzej gdje će djeca otkriti i istražiti i još jedno zanimanje- KUSTOS.