Najmlađi više nismo i kad' narastemo obasjat ćemo vas sve s ljubavlju koju sada

imamo. Igra je naš svijet, a prijateljstvo naš je cilj. U našoj ljubavi, igri i prijateljstvu

trenutke s nama dijele naše odgajateljice koje su uvijek tu za nas i uz nas.

Jaslička skupina „Zvjezdice“ obuhvaća djecu u dobi od 1 – 2 godine u koju je ove pedagoške 2020. / 2021. godine upisano 12 djece; 8 dječaka i 4 djevojčice. „Zvjezdice“ su se uspješno prilagodile na jaslice te sada s osmjehom dolaze u vrtić. Pokazuju veliki interes za likovne, stolno-manipulativne i građevne aktivnosti, imitativnu igru obiteljskom centru i naravno, razne aktivnosti s kretanjem u skupini ili na vanjskom prostoru.

Do 3. godine života odvija se najintenzivnije učenje i razvoj djeteta te je od iznimne važnosti pružati djeci izazovnu, poticajnu i na istraživanje usmjerenu okolinu u kojoj će spoznavati svijet kroz igru. Djeca jasličke dobi za učenje i razvoj koriste sva svoja osjetila, stoga je nužno osigurati doživljaje i susrete s neobičnim, različitim materijalima, zvukovima, osjetima. Također, bitan je individualni pristup djetetu, uzimajući u obzir njegove interese, temperament i sposobnosti te im pristupati s osmjehom i nježnošću. Na taj način usmjeravamo se na stvaranje optimalnih uvjeta za cjelokupan razvoj svih djetetovih potencijala, te zdrave i sigurne uvjete odrastanja.

Odgajateljice:  Bruna Pleše i Tea Kordiš