Kulturnu baštinu djeci smo približili kroz stihove i igre s pjevanjem. Stihovi koje smo usvojili su: "Pada daž", "Jesen" i "Bura". Pri usvajanu stihova pomogle su nam štapne lutke koje su djeca ilustrirala. Služit će nam i dalje u našim scenskim aktivnostima.

Upoznali smo se i sa starim grobničkim igrama. Jedna od njih je "Na kamik sela Anica". Djeci je igra bila vrlo interesantna te je postala jedna od aktivnosti koju djeca odabiru za zajedničku igru.

Skupina Pčelice smo mi. Ima nas 9 djevojčica i 12 dječaka, to nema grupa svaka. Od tog broja 9 je budućih đaka prvaka.

Istraživačkim aktivnostima u šumi, na livadi i na putu mi ćemo se zanimati i u skupini će sve to uz pravila štimati. Priče i slikovnice ćemo listati i čitati, u sportskim aktivnostima u svako doba uživati. Kada smo umorni pokušati ćemo odmarati i u tome rekord obarati. U šetnje ćemo ići i do obližnje šumice stići. Plodove ćemo skupljati i proučavati, likovno se izražavati. Pjesme i plesa nedostajati neće, jer uz njih biti će više radosti i sreće. Rođendane ćemo slaviti i slasticama se sladiti.

U svemu tome neće nas omesti niti ova korona, što si umišlja tko je ona?

Mi smo vesele Pčelica zujalice, velike i male brujalice!

Odgajatelji: Marija i Gorana