Pčelice

Vesele smo Pčele mi,

u šumici i na livadi!

Na vanjskom prostoru puno ćemo boraviti.

S Leptirićima se možemo dogovarati i družiti,

malim Medvjedićima želimo pomagati

i svi ćemo se dobro slagati.

Likovnim tehnikama ćemo se dosta služiti,

okolinu istraživati,

samostalnosti ćemo se učiti

i na odmoru nećemo bučiti.

Rođendane  ćemo, uz glazbu, slaviti

i ništa nam neće raspoloženje pokvariti!

Učit ćemo nove stihove, pjesme i priče,

mali glumci pokušat ćemo biti,

to će nas naše tete naučiti.

I u dvoranu ćemo vježbati ići,

dobro ćemo jesti i sve jači biti.

Čuvajući zdravlje - dugo ćemo veseli i snažni biti!

Veselo i sretno bilo nam svima velikima i malenima!

Odgojiteljice:

Gorana Repka

Bruna Dorič

Leptirići

Podružnica Petešić provodi pojačan likovni program. Dijete na likovno stvaralaštvo gleda kao na jedan oblik igre kroz koji upoznaje svijet i vlastitu osobnost.

Kroz likovne aktivnosti dijete se razvija u svim područjima. Razvija osobnu kompetenciju, samopouzdanje, pozitivnu sliku o sebi, socijalizaciju.
Najvažnije je da dijete izrazi svoju kreativnost te da istražuje i upoznaje materijale. To je važnije od samog uratka. Stalnim promišljanjem za uvođenjem raznovrsnih materijala u likovnom stvaralaštvu, osigurali smo djeci poticajnu okolinu za razvoj kreativnosti. Sposobnost djetetova izražavanja temeljimo na djetetovim prethodnim iskustvima i njihovom svakodnevnom istraživanju ponudeđenih motiva, materijala, tehnika.

"Svaka likovna aktivnost je novo iskustvo jer dijete biranjem neoblikovanog materijala uvijek dobiva različiti materijal". Ovime dijete dobiva poruku da je svaki njegov rad vrijedan i genijalan u svojoj izvedbi.
Također provodimo i sklopove aktivnosti vezane uz šumsku pedagogiju pod nazivom "Mali šumski vrtić". Iskoristili smo prostor koji nas okružuje (šuma, šumski puteljci, livade) i započeli s našim istraživanjem.
Djeci je ugodno biti na otvorenom prostoru. Vole eksperimentirati sa slobodnim ponašanjem poput trčanja, penjanja, skakanja, promatranja, slušanja zvukovima iz prirode.

Važno je djeci pružiti mogućnost da uče o prirodi, životinjama, kukcima i njihovoj povezanosti s okolinom.
Uključili smo i igre izazova na način da djeca preuzimaju odgovornost za sebe i druge.
Kroz zajedničke igre razvijamo međusobnu suradnju i solidarnost.
Plan nam je nastaviti istraživati šumu i okolinu  jer čuvajući šumu čuvamo i sebe!

Pozdrav od vaših leptirića , pčelica i odgajateljica