INFORMACIJE O PROJEKTU:

Nositelj projekta: Dječji vrtić Čavlić

Partneri:  Općina Čavle

Ukupni iznos projekta: 2.103.192,63 HRK

Iznos EU potpore: 2.103.192,63 HRK ( EU potpora 100%)

Razdoblje provedbe projekta: 23.12.2021 – 23.08.2023.

U sklopu projekta „RAST – Različiti i sretni“ Dječji vrtić Čavlić i općina Čavle nude roditeljima unaprijeđene usluge za djecu vrtičke dobi u trajanju od 20 mjeseci. Projekt je namijenjen djeci čiji roditelji imaju potrebu za produženim radnim vremenom vrtića . Kroz projekt je osiguran produljeni rad vrtića od 16:30 do 20:00. U produljenom radu provodit će se program predškole, likovni program te aktivnosti na otvorenom i u dvorani. Zaposlit će se dodatni odgojitelji koji će sudjelovati u unapređivanju prakse u našoj ustanovi.

Navedeni projekt odobrilo je Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike u sklopu poziva UP.02.2.2.16.0093 „Nastavak unaprjeđenja usluga za djecu u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja“ iz Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.“ iz Europskog socijalnog fonda.

Ciljevi i očekivani rezultati projekta: Glavni ciljevi projekta su poboljšanje pristupa visokokvalitetnim socijalnim uslugama za krajnje korisnike – djecu i roditelje kroz jačanje kapaciteta, unaprjeđenje usluga i produljenje radnog vremena. Sve aktivnosti projekta kao rezultat i završni ishod imat će bolje usklađivanje poslovnog i obiteljskog života, veći broj korisnika, te kvalitetniji odgojno-obrazovni rad.

Kontakt: Dječji vrtić Čavlić

Adresa: Čavja 49,  51219 Čavle